NORMAL AYDINLATMA İLE LED  AYDINLATMA KARŞILAŞTIRMASI :
ÖMÜR:Metal halide lambaların en iyi derecede 3.000 saatlik maksimum bir ömrü vadır. Ancak  LED projektörün,armatür vb. 80.000 saatlik bir ömrü var. LED lamba kullanmak, bakım maliyetini sıfıra indirir.
KİZİLÖTESİ VE MORÖTESİ İŞİK YAYMAMA:
Metal halide lambalar önemli miktarda morötesi ve  kızılötesi ısık yayar. LED’ler ise insan gözünün algıladığı düzeyde ışık yayar ve diğerlerinin aksine kızılötesi ve morötesi ışık yaymazlar.
YÜKSEK IŞIK KALİTESİ (CRI):
LED ampuller yüksek kalitede beyaz ışık sağlayarak renklerin güneş ışığı altında göründüğü gibi doğru görülmesini sağlarlar. Metal halide ampullerde %25 e kadar inebilen bu oran LED lerde %95 e ulaşabilmektedir.
EKONOMİ:LED aydınlatma kullanımı sadece düşük enerji tüketimi yapmakla kalmaz, aynı zamanda donanım açısından da zaman içersinde önemli maliyet tasarrufları yaptırır. Ayrıca LED’ler geleneksel ışık kaynaklarına göre daha az enerjiye gereksinim duymaktadırlar. Bu da Led’lerin düşük akım ve düşük voltajla verimli şekilde elektriği ışığa dönüştürmesi anlamına gelmektedir.

LED PROJEKTÖR İLE METAL HALİDE  KARŞILAŞTIRMASI:Led in, faydalarını saymakla bitiremeyiz, ama özetlemeye çalışırsak, led in en büyük faydası çevreci, uzun ömürlü, düşük sarfiyatlı olmasıdır. İstenilen renkler led ler sayesinde elde edilebilmektedir. Katı hal yapısından ötürü, titreşim ve darbelere karşı mukavvemetlidir. Elekrik enerjisini ışığa çeviren elektronik bir elemandır. Kolay kontrol edilir, otomasyon sistemlerine uygundur.Minumum ömrü 15 yıldır, Enerjiden en az % 70 Tasarruf sağlar, bakım gerektirmez ,işçilik, sarf malzemesi ve enerji tasarrufu göz önünde bulundurulduğunda maaximum 17 ayda kendini amorti eder, 60 watt 125 watt  ampülün ışığını verir. Tarafımızdan beş yıl garantilidir.


Yukarı Git
Arama: Ara