BGS-Kompozit Direk (CTP) Nedir ?

Hammaddeleri cam elyaf, reçine, kimyasal katkı maddeleri ve pigment olan GFRP direkleri santrifüj ve RTM (Reçine Transfer Kalıplama) yöntemleri ile üretilmektedir. Santrifüj metodu 3 ve 4 mt direkler için, RTM ise 8 mt direkler için kullanılmaktadır. 4 ila 8 mt arası direk, 4,25, 5, 6 ve 7 mt seviyelerinde çelik donatı kullanıldı. GFRP direkleri, imalat sırasında ve sonrasında standartlara uygun olup olmadıklarını fiziksel ve mekanik özelliklerini kontrol etmek için test edilir. GFRP direkleri hafif, paslanma önleyici, yüksek kimyasal ve mekanik özelliklere sahip ve hammaddelerinden dolayı iletken değildir. GFRP direkleri silindirik konik şekli ve tek parçadır.

Avantajları:
Kompozit Direkler Korozyona Uğramaz : Dış ortam şartlarından etkilenmez. Çürümez, paslanmaz, okside olmaz.
Kompozit Aydınlatma Direkleri Boya-Bakım Gerektirmez: Yüzeyinde korozyon veya çürüme olmaz, herhangi bir bakım gerektirmez
Kompozit aydınlatma Direkleri Hafiftir: Çeliğin 1/4’ü ağırlığındadır. Bu avantajı ile hem nakliyede hem de montajda kolaylık sağlar. Nakliye ve montaj maliyeti düşüktür.
Kompozit Direkler Yalıtkandır: Dielektrik özellik gösterir
Kompozit Direkler Darbe ve Titreşim Emicidir: Darbe ve titreşimi absorbe eden özelliği sayesinde çarpmalarda ağır hasar oluşturmaz.
Kompozit Direkler Eğilme Mukavemeti Yüksektir: 0.2 m2 alana etkiyen 500 Pa dinamik rüzgar basıncında direk yüksekliğinin %5’i oranında sehim meydana gelir.

Çok Yönlü Kullanıma Uygundur: Kullanım amacına bağlı olarak entegre edilen ilave aparatlar ile Kompozit bayrak direği, Kompozit flama direği, Kompozit aydınlatma direği, Kompozit meteorolojik ölçüm direği , Kompozit Işıklı Trafik Lambası vb. uygulama alanlarına sahiptir.
Darbe Dayanımı Yüksektir: CTP direkler içerdikleri cam elyaf sayesinde yüksek darbe dayanımına sahiptirler.
  CTP Nedir (Cam Elyaf Takviyeli Polyester)? 

CTP, cam elyafı ile takviye edilerek fiziksel ve kimyasal mukavemet değerleri artırılmış polyester veya vinil ester reçineden oluşan kompozit bir malzemedir. CTP metal, ahşap, cam, beton vb. gibi bir üretim malzemesi olup, kullanım amacına uygun değişik özelliklerin kolayca kazandırılabilmesi özelliği ile diğer üretim malzemelerine göre üstünlük gösterir.
BGS Kompozit Aydınlatma Direği Uygulama Alanları:
BGS Kompozit Aydınlatma Direği Sahil kenarı ve kıyı şeridinde korozyonun fazla olduğu yerler
BGS Kompozit Aydınlatma Direkleri ,Her türlü endüstriyel ve sosyal tesiste çevre aydınlatma ve kamera güvenlik sistemleri
BGS Kompozit Aydınlatma Direkleri, Havaalanı ve askeri bölgelerde radar ışınlarının kesilmemesi gereken uygulamalar
BGS Kompozit Aydınlatma Direkleri ölçüm istasyonlarında
BGS Kompozit Aydınlatma Direkleri , Işıklı trafik lambalarında
BGS Kompozit Aydınlatma Direğinde Sınırsız Renk Seçeneği
BGS Kompozit Aydınlatma Direğinde Şeffaf veya Işıklı Gövde
BGS Kompozit Aydınlatma Direğinde Çelik veya Kompozit Taban
BGS Kompozit Aydınlatma Direğinde Çelik veya Kompozit Konsol
BGS Kompozit Aydınlatma Direğinde Dekoratif Kaide
BGS Kompozit Aydınlatma Direğinde Led Aydınlatma Armatürü


60 watt kompozit led aydınlatma direği

60 watt kompozit led aydınlatma direği

60 watt kompozit led aydınlatma direği

Yukarı Git
Arama: Ara